Звезден обрат и 5-голово шоу върнаха Интер в Топ 4

Звезден обрат и 5-голово шоу върнаха Интер в Топ 4 Снимка: Getty Images

Интер временно се върна в Топ 4 след победа с 3:2 и обрат срещу Аталанта като гост.

Феновете на стадиона в Бергамо видяха цели пет гола, сред които дузпа и един автогол.

Домакините откриха резултата с точно изпълнение от бялата точка на Адемола Луукман в 25-ата минута, но след това Интер вкара три безответни гола.

В 36-ата Един Джеко изравни, а малко след почивката босненският нападател вкара втория си гол в мача, за да даде преднина на "нерадзурите". След точно час игра пък Паломино си отбеляза автогол - 3:1 за гостите.

Малко по-късно Паломино се реваншира донякъде и отбеляза за 2:3. Андре Онана сложи път на топката след неговия удар, но успя само да я избие в мрежата си.

В шестте минути добавено време бергамаските потърсиха изравнителното попадение, но хаотичният им натиск остана без успех.

След победата Интер събра 30 точки след 15 изиграни мача и се изкачи на четвъртата позиция. С две по-малко е Ювентус, но по-късно тази вечер "старата госпожа" посреща Лацио в едно от дербитата на кръга.

Аталатанта, за който това бе трета поредна домакинска загуба в Серия "А", пък остава на петото място с 27 пункта.