Сезонът във Формула 1 завърши с 15-ата победа за летящия Макс

Сезонът във Формула 1 завърши с 15-ата победа за летящия Макс Снимка: Getty Images

Макс Верстапен затвърди доминацията си през настоящия сезон във Формула 1 и приключи кампанията с 15-ата си победа. Пилотът на "Ред Бул" завърши на най-високото стъпало на почетната стълбичка в Гран При на Абу Даби.

Шарл Льоклер финишира втори на "Яс Марина", с което си гарантира второто място в генералното класиране за 2022 година.

Трети на подиума в Абу Даби се качи Серхио Перес, който за разлика от първите двама заложи на стратегия с две спирания в бокса. Заради това обаче финишира на 1.3 секунди от Леклер, кеото го лиши и от позицията на вицешампион за 2022 година.

Четвърти и пети на "Яс Марина" завършиха Карлос Сайнц и Джордж Ръсел, които подобно на Перес спряха два пъти в бокса. Пилотът на "Мерцедес" също така трябваше да изтърпи и наказание от 5 секунди при втората си смяна на гуми, заради опасното си връщане в алеята пред боксовете по време на първия стоп.

Седемкратният шампион Люис Хамилтън не успя да финишира заради повредата в хидравличната система, която го принуди да се прибера в бокса само 3 обиколки преди финала. Така британецът за първи път в своята кариера във Формула 1 остава без победа в рамките на един сезон.