Обрат в групата на Нидерландия след два гола за две минути

Обрат в групата на Нидерландия след два гола за две минути Снимка: Getty Images

Нидерландия спечели група "А" на Световното първенство, а Сенегал измести Еквадор от второто място и се присъединява към "лалетата" във фазата на осминафиналите.

До развръзката в групата се стигна, след като Нидерландия победи без особени проблеми Катар с 2:0, а в директния сблъсък за второто място "Лъвовете на Теранга" надделяха с 2:1 над Еквадор.

За еквадорците беше достатъчно и равенство в решаващия сблъсък, но те изиграха най-слабия си мач на първенството до момента и отпаднаха от надпреварата.

Исмаила Сар откри за Сенегал от дузпа в 44-тата минута, която той сам си изработи.

След почивката се стигна до два гола от статични положения в рамките на две минути. Първо Мойзес Кайседо засече отблизо при един ъглов удар и изравни, а после Калиду Кулибали стана герой за своя тим.

Капитанът се възползва от лошо изчистване при пряк свободен удар и от въздуха насочи към далечния ъгъл за 2:1.

По същото време Нидерландия постигна спокойна победа над домакина на първенството, без да показва 100% от възможностите си.

Коди Гакпо отбеляза третия си гол на турнира и изведе своите напред преди почивката, а Франки де Йонг покачи на 2:0 с добавка на празна врата.

Минута по-късно ВАР отмени трети гол на "лалетата".

В крайното класиране Нидерландия завършва със 7 т. пред Сенегал с 6, Еквадор с 4 и Катар с 0.