Кайзерслаутерн с победа, Мицански титуляр

Илиян Мицански дебютира като титуляр за Кайзерслаутерн, а тимът му спря серията си от пет поредни загуби

Отборът на Кайзерслаутерн записа първа победа след серията си от пет поредни загуби в Бундеслигата. В среща от 10-ия кръг на шампионата „лаутерите" се наложиха с 3:0 над Борусия (Мьонхенгладбах).

Българският национал Илиян Мицански започна двубоя в стартовия състав на Кайзерслаутерн и остана на терена до 62-та минута. Това бе първият мач на българина като титуляр от старта на сезона.

Попаденията за Кайзерслаутерн отбелязаха Тиферт в 71-та, Немец в 83-та и Лакич в 88-та минути. Успехът е първи за тима след този над шампиона Байерн (Мюнхен) във втория кръг. След това Кайзерслаутерн записа две равенства и пет поражения.

Вицешампионът Шалке пък продължи с неубедителното си представяне в първенството. Тази вечер „кралскосините" допуснаха нова загуба след 0:1 от Байер (Леверкузен) като домакин.

Футболистите на Шалке на три пъти удариха гредите, а победния гол за Байер (Леверкузен) отбеляза Сам в 65-та минута. Поражението остави Шалке на 17-то място във временното класиране, докато Байер е трети.

Нова загуба в първенството допусна и Вердер (Бремен). Тимът падна с 2:3 от Нюрнберг. Поражението е четвърто за Вердер от началото на сезона, а тимът е на 11-то място във временното класиране. Нюрнберг пък е девети.

В друга среща от 10-ия кръг Волфсбург не срещна съпротива от Щутгарт и спечели с 2:0. И двете попадения реализира босненският национал Един Джеко. Успехът прати Волфсбург на 12-то място в подреждането, Щутгарт остана в зоната на изпадащите.