Удинезе лидер за поне 24 часа, грешна стъпка на Милан

Златан Ибрахимович вкара дежурния си гол, но не помогна за повече от равенство срещу Болоня Снимка: Getty Images

Отборът на Удинезе е новият времемен лидер в Серия "А", след като постигна рутинна домакинска победа с 2:1 срещу Киево в мач от XV кръг.

Така "зебрите" се изкачиха еднолично на върха в таблицата с 30 точки и ще останат там поне в следващите повече от 24 часа.

В понеделник вечер досегашният водач Ювентус гостува на Рома, като при частичен или пълен успех отново ще застане начело.

68 минути бяха необходими на тима от Удине преди да се стигне до поредното попадение на капитана Антонио Ди Натале. 34-годишният лидер на домакините реализира десетия си гол от началото на първенството, засичайки с глава центриране на Маурисио Исла.

11 по-късно сръбският бранител Душан Баста покачи, а накрая остана време и за Палоски да вкара почетно попадение за "летящите магарета".

По същото време Милан допусна изненадващ "хикс" при визитата си на Болоня, стигайки само до 2:2. Домакините успяха да поведат чрез ветерана Марко Ди Вайо още в 11-ата минута, когато бе изпуснат от защитата на "росонерите" и с параболичен удар прехвърли Амелия.

Само пет след това неостаряващият Кларънс Зеедорф възстанови статуквото след фантастичен изстрел извън наказателното поле.

В края на първото полувреме съдията спокойно можеше да отсъди дузпа за Болоня за игра с ръка именно на холандеца, но счете, че тя е била неволна.

Той все пак посочи бялата точка, но в полза на Милан. В 71-ата минута Раджи фаулира Ибрахимович и шведът не сгреши при изпълнението на наказателния удар.

Буквално веднага след подновяването на играта от центъра обаче храбрите домакини си извоюваха едната точка благодарение на шута на Алесандро Диаманти и лошата намеса на стража на миланистите.

В късния неделен двубой Новара и Наполи поделиха точките след два късни гола към края.