Байерн разби и Байер

Ариен Робен се завърна с гол за Байерн, Томас Мюлер също се разписа Снимка: Daylife.com
Ариен Робен се завърна с гол за Байерн, Томас Мюлер също се разписа

Лидерът в Германия Байерн победи с 3:0 отбора на Байер и продължава без загуба и без допуснат гол в шести пореден мач.

Головете за баварците отбелязаха Томас Мюлер, Даниел ван Буйтен от пряк свободен удар и завърналият се след продължително лечение на контузия Ариен Робен.

След като резултатът на почивката бе 2:0, звездите от Мюнхен си позволиха доста импровизации в атака и зарадваха зрителите. Влезлият в 78-ата минута Робен, който фиксира крайното 3:0, показа, че няма да му е необходимо много време, за да е пълноценен в състава на Байерн.

Допълнителна интрига преди срещата внесе фактът, че настоящият треньор на баварците Юп Хайнкес през миналия сезон водеше гостите от Леверкузен, но, съдейки по резултатите, специалистът не показа никакви сантименти към бившите си възпитаници.

С днешния си успех Байерн има 6 победи от 7 мача и запази своя аванс от две точки пред втория в класирането Борусия (Мьонхенгладбах), който го би с 1:0 в първия кръг.  Мюнхенският колос е с голова разлика 21:1 или бележи средно по 3 гола на мач.

Загубата бе втора подред с три гола разлика за „аспирините", които в миналия кръг разочароваха, губейки с 1:4 от Кьолн у дома.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА

Байерн: Нойер, Рафиня, Бадщубер, Лам, Ван Буйтен, Тимошчук, Рибери (82-Алаба), Кроос (78-Робен), Гомес (65-Луис Густаво), Мюлер, Швайнщайгер

Байер: Лено, Да Коща (64-Белараби), Рейнарц, Топрак (85-Фридрих), Кастро, Ролфес, Балич, Бендер, Сам, Аугусто, Кислинг