Две от две! Не дадохме гейм и на Румъния

Втора поредна победа за България на Евроволей 2019 Снимка: CEV
Втора поредна победа за България на Евроволей 2019

България записа втора поредна чиста победа на Европейското първенство по волейбол. „Лъвовете“ надвиха северната ни съседка Румъния с 3:0 гейма (28:26, 25:20 и 25:20) пред няколко десетки зрители в залата в Монпелие.

По този начин националите ни стартират с пълен актив от точки след първите си два мача и без нито един загубен гейм.

Двубоят започна равностойно, но в средата на гейма отворихме разлика от четири-пет точки, които обаче бяха стопени от румънците, подпомогнати и от наши грешки, до 22:22. При 24:23 имахме геймбол, но Виктор Йосифов изкара сервис в аут. Намеса на мрежата при начален удар на Лоренциу пък излъга Ники Пенчев и Румъния можеше да затвори гейма, но последва сервис в мрежата. Все пак, стигнахме до победата с 28:26 след ас на Мартин Атанасов.

Във втория гейм сценарият беше идентичен. В началото взехме сериозен аванс и дори поведохме с 16:9, но румънците отново настигнаха и стопиха аванса ни до само две точки при 18:16. Все пак, не позволихме нова късна драма и взехме гейма с 25:20.

Момчетата на Силвано Пранди нямаха проблеми и в третата част, която взехме отново на 20.

Най-резултатни в националния тим бяха Мартин Атанасов с 15, Тодоро Скримов с 14 и Цветан Соколов с 12 точки.

Следващият мач на България е в събота срещу Португалия.