Интер се върна на победния път, Тоти пак герой за Рома

Ето'о в борба за топката с двама играчи на Киево Снимка: Getty Images
Ето'о в борба за топката с двама играчи на Киево

Шампионът на Италия Интер стартира успешно своята терапия след тежките поражения от Милан и Шалке 04, надделявайки с 2:0 над гостуващия Киево в мач от XXXII кръг на Калчото.

Така "нерадзурите" се изкачиха на второто място в класирането и ще останат там поне до края на мача на Наполи, който днес ще гостува на Болоня.

Повече от час бе нужен на момчетата на Леонардо, за да открият резултата.

Това се случи в 66-ата минута, когато при едно центриране на Майкон по земя отдясно Камбиасо стреля някъде от точката за дузпа и след щастливи рикошети топката се удари в напречната греда и влетя в мрежата.

Шест минути преди края бразилецът, който асистира на своя съотборник, бе авторът на второто попадение, след като се озова на върха на атаката и с удар след завъртане от десетина метра успокои тифозите на Интер.

Франчестко  Тоти отново се превърна в герой за Рома, като отбеляза и двата гола във вратата на Удинезе в другия съботен мач от кръга.

Първо той се разписа от дузпа в 57-ата минута, но Ди Натале в 88-ата взриви трибуните на "Фриули".

В 94-ата минута обаче Принца на Рим засече подаване отляво и прати трите точки в посока Рим.

"Вълците" продължават да заемат 6-о място в таблицата с актив от 53 точки, докато "зебрите" са 4-и с 56.