Мария Шарапова отпадна в първия кръг на Australian Open

Мария Шарапова отпадна в първия кръг на Australian Open.

Шампионката от 2008 година загуби първия мач на централния корт "Род Лейвър Арина" със 6:7, 6:3, 4:6 от нейната сънародничка от Русия Мария Кириленко.

Поставената под номер 14 в схемата Шарапова загуби първия сет след тайбрек. Във втория бившата номер 1 игра добре и спечели с 6:3 гейма. Третият сет започна с пробив на Кириленко, която поведе с 3:0. Шарапова направи резултата 4:5  гейма и имаше възможност да сервира за оставане в сета и мача. Тя обаче започна с двойна грешка. След това резултатът стана 15:40 - два мачбола за Кириленко. Шарапова спаси първия, но при втория не успя и сензационно приключи участието си още в първия кръг в Мелбърн.

Мачът на „Род Лейвър Арина"продължи 3 часа и 22 минути. Шарапова направи 77 непредизвикани грешки срещу 41 на Кириленко. Бившата номер 1 в света реализира 45 уинъра срещу 26 за нейната съперничка. Шарапова направи 9 аса - с 8 повече от своята сънародничка и приятелка, но Кириленко допусна доста по-малко двойни грешки - 4 срещу 11.

Във втория кръг Мария Кириленко ще играе с австрийката Ивоне Мойсбургер, която надделя с 6:4, 4:6, 6:2 над швейцарката Тимеа Бачински.

Ким Клайстерс спечели втория мач на "Род Лейвър Арина". Бившата номер 1 в света победи с 6:0, 6:4 канадката Валери Тетро за 59 минути игра. Клайстерс направи 6 аса срещу само 1 на противничката си. Белгийката имаше сериозно предимство и при уинърите - тя реализира 26 печеливши удара срещу 8 за Тетро. Клайстерс допусна 23 непридизвикани грешки - с 11 повече от Тетро, но това с нищо не помогна на канадката, която не успя да достигне до нито една възможност за пробив.

Във втория кръг поставената под номер 15 в схемата Ким Клайстерс ще играе с победителката от мача между състезаващата се за Казахстан Сесил Каратанчева и опитната Тамарин Танасугарн (Тайланд).

Напред продължава и друга от поставените тенисистки - номер 30 в схемата Катерина Бондаренко (Украйна). По-малката сестра на Альона Бондаренко срази с 6:2, 7:6 (6) румънката Йоана Ралука Олару.