Лацио увеличи преднината си в Серия "А"

"Лациалите" са затрупали бразилския защитник Андре Диаш, който отбеляза победния гол срещу Палермо Снимка: Getty Images

Лацио увеличи преднината си на върха на класирането в Серия "А", след като се наложи с 1:0 на негостоприемния стадион на Палермо "Ренцо Барбера".

Гола на победата отбеляза бразилският защитник Андре Диаш, който, макар и на 31 години, е едно от откритията на сезона в италианското първенство.

Въпреки че Джузепе Биава от състава на столичани бе изгонен през второто полувреме, те успяха да удържат благоприятния резултат и да се отдалечат на 4 точки от втория в класирането Интер. Преднината на "орлите" нарасна заради вчерашната загуба на Милан от Ювентус с 1:2 и така зад тях вече са миналогодишните шампиони - "нерадзурите".

Четвъртата позиция се дели между "Старата госпожа" и Наполи, които също успяха да вземат минимална победа като гост на Бреша. Въпреки че наставникът им Валтер Мацани реши да даде почивка на няколко от титулярите си преди пътуването за Ливърпул в Лига Европа тази седмица, аржентинският нападател Езекил Лавеци отново бе точен за южняците и им донесе трите точки.

Българинът Валери Божинов бе 70 минути на терена при нулевото равенство на Парма у дома с Киево. Националът ни имаше две възможности за гол, но и двата пъти ударите му бяха отразени от безпогрешния в този мач вратар на "летящите магаренца" Стефано Сорентино. В края на мача заменилият го ветеран Ернан Креспо също не успя да донесе победа на домакините.