Тотнъм с пореден обрат!

Аарън Ленън бележи победния гол за "шпорите" в 90-ата минута Снимка: Getty Images
Аарън Ленън бележи победния гол за "шпорите" в 90-ата минута

Тотнъм затвърди традицията си да обръща мачове, в които изостава в резултата, като този път жертва на "шпорите" стана Ливърпул в дербито на ХV кръг на Висшата лига на Англия, завършило при резултат 2:1.

Победния гол за Тотнъм реализира Аарън Ленън в последната 90 минута на срещата, донасяйки пореден инфарктен обрат за тима си. Последователно като герой и антигерой се прояви защитникът на гостите Мартин Шкъртъл, който първо откри за Ливърпул, а през втората част си отбеляза автогол.

Така столичани постигнаха обрат в резултата за втори път в рамките на осем дни, след като наказаха Арсенал в лондонското дерби с 3:2 след 0:2, и общо за пети път през този сезон.

Успехът на Хотспър обаче дойде на висока цена, след като звездата им Рафаел ван дер Ваарт получи травма още в 12-ата минута и бе заменен от Джърмейн Дефо, а по-късно се контузи и защитникът Юнес Кабул.

Мачът бе драматичен още и с пропуснатата от Дефо дузпа през второто полувреме.

С днешния си успех Тотнъм отново се изкачи на петото място и мениджърът Хари Реднап вече има още повече основания за шампионски амбиции, след като отборът му е на шест точки от новия водач Манчестър Юнайтед.

Челси не успя да се върне на върха, след като завърши наравно 1:1 с Нюкасъл. Първо Анди Керъл откри за "свраките" със своя девети гол за сезона, който го изравни с Карлос Тевес на второто място в класацията на стрелците след нашия Димитър Бербатов, който е с 11 попадения. В добавеното време на първата част Саломон Калу изравни за шампионите.

Епидемията от контузии и късата резервна скамейка на "сините" доведоха дотам, че отборът има само една победа и едно равенство в последните си пет срещи. Така те останаха на второ място по голова разлика пред Арсенал и на две точки след "червените дяволи".