Манчестър Юнайтед с Бербатов загуби първи точки за сезона

Димитър Бербатов получи шанс да е титуляр, но не успя да се разпише Снимка: Getty Images
Димитър Бербатов получи шанс да е титуляр, но не успя да се разпише

Манчестър Юнайтед завърши 1:1 като гост на Стоук Сити и изгуби първи точки през новото първенство във Висшата лига.

Българският нападател Димитър Бербатов изненадващо попадна в стартовата единайсеторка за пръв път в настоящата кампания, след като Уейн Рууни не попадна в групата за мача заради травма в ахилеса.

Мениджърът сър Алекс Фъргюсън бе принуден да пусне и еквадорското крило Антонио Валенсия като десен бек заради контузията, която Джони Евънс получи на загрявката преди мача, накарала го да върне Фил Джоунс в центъра на защитата.

Каръкът продължи да преследва „червените дяволи", след като и другият им обичаен титуляр в атаката Хавиер Ернандес напусна контузен още в 11-ата минута след влизане на Джонатан Уудгейт и бе заменен от Майкъл Оуен.

Все пак манчестърци откриха резултата чрез Нани в 27-ата минута, но финалистите за Купата на ФА изравниха чрез рекордния си трансфер Питър Крауч малко след почивката.

Тандемът Бербатов - Оуен не бе ефективен в нападение и не можа да отбележи гол, с който да продължи победната серия на отбора си. Българинът бе заменен в 70-ата минута от младия Дани Уелбек.

Най-близо до попадение за „червените дяволи" бе резервата Райън Гигс в добавеното време, но и той не успя да се разпише.

Въпреки равенството Юнайтед се върнаха на първа позиция във временното класиране, изпреварвайки по голова разлика своите съграждани от Манчестър Сити, които днес победиха Евертън. Двата отбора имат по 16 точки от 7 мача.