Бразилия не остави шанс на волейболистите в последния ни домакински мач от Лигата на нациите Снимка: Lap.bg

България загуби с 0:3 гейма от Бразилия (21:25, 19:25, 22:25) в последния си домакински мач от Лигата на нациите.

По-класният бразилски отбор не позволи на нашите да поднесат изненада и въпреки подкрепата на публиката в "Арена Армеец", националите записаха още една загуба в турнира.

Така играчите на Николай Желязков остават с една-единствена победа в Лигата на нациите и запазването на мястото в надпреварата остава под въпрос.

Тази вечер бразилците поддържаха малка дистанция в първите два гейма, които им позволиха да вземат сравнително спокойно частите, въпреки отпора на нашите.

В третия гейм България успя за първи път да поведе с две точки, но бързо допусна обрат и срещата приключи.

С една победа и 7 поражения, България заема предпоследното 15-о място в Лигата на нациите и изпреварва единствено тима на Австралия.