Млад мъж почина в залата по време на мача на Везенков

Млад мъж почина в залата по време на мача на Везенков Снимка: iStock

Зрител на мача между отборите на Сакраменто Кингс и Ню Орлиънс Пеликанс от Националната баскетболна асоциация е починал по време на срещата. Новината бе съобщена от тима на домакините от Сакраменто.

По време на първата четвърт на двубоя в "Чейс Уан Сентър" мъж в 30-те си години се е почувствал зле. Пристигналият медицински екип се е опитвал да помогне на фена на Сакраменто в продължение на 20 минути, но направената му кардио-пулмонарна първа помощ не е успяла да го спаси.

Двубоят между Сакраменто и Ню Орлиънс завърши с победа на гостите от щата Луизиана със 127:117, а българинът Александър Везенков остана с две борби за "кралете", но нито една вкарана точка. С победата "пеликаните" се класираха за полуфиналите в първия в историята турнир за Купата на НБА.