Нова загуба за волейболистите в "Арена Армеец"

Нова загуба за волейболистите в "Арена Армеец" Снимка: Lap.bg

Българският национален отбор по волейбол отстъпи с 1:3 гейма от САЩ в третия си мач от втория уикенд в Лигата на нациите.

Младият български тим направи каквото можа срещу по-обиграния съперник и беше подкрепян от своята публика в "Арена Армеец", но силите му стигнаха само за един гейм.

Резултатът в отделните части беше 25:12, 20:25, 26:24 и 25:23, а реално нашите се представиха зле само в първата част - в останалите бяха равностойни на американците.

Играчите на Николай Желязков записаха още едно домакинско поражение, след като вчера загубиха драматично от Австралия. Преди това България успя да преодолее Иран и това си остава единствената победа до момента в турнира.

Днес в първия гейм американците безпроблемно отнесоха нашите национали и натрупаха 10 точки разлика при 18:8, с което частта беше решена.

До края българите не успяха да се окопитят и загубиха гейма на 12.

После обаче България се разигра и започна много концентрирано втория гейм, за да дръпне с 9:3.

Изглежда беше ред на нашите да разгромят САЩ в гейма, след като им поведоха с 22:13, но последва отпускане и гостите намалиха до 20:23.

За щастие "трикольорите" не позволиха обрат и с ас на Мартин Атанасов изравниха резултата в геймовете.

В третия гейм България пропусна големия си шанс в мача.

След равностойно начало американците поведоха, но нашите направиха обрат и стигнаха до геймбол при 24:23.

За съжаление последваха три поредни точки на янките за крайното 26:24.

Българите се бореха до последно и в четвъртата част, но изоставаха с 2-3 точки през цялото време и САЩ успя сравнително спокойно да затвори мача.

В неделя вечер изпитанието за националите ще е още по-сериозно, защото те ще се изправят срещу Бразилия, отново пред собствена публика.