Треньорът забрави за Везенков, а пропадането на Сакраменто продължи

Треньорът забрави за Везенков, а пропадането на Сакраменто продължи Снимка: Getty Images

Сакраменто Кингс записа нова загуба в НБА и този път отстъпи със 107:108 на Финикс Сънс като домакин.

Това беше пряк сблъсък за плейофите в Западната конференция и с поражението "кралете" съвсем усложниха ситуацията си.

Сакраменто водеше с 9 т. след първата половина от мача, а в един момент преднината беше 16 т.

Но съставът тотално се провали в последната четвърт. Александър Везенков пък беше забравен от треньора Майк Браун и не записа нито минута игра.

Треньорът въобще не използва цели 7 от резервите си, а накрая грешките на отбора му зачестиха и двете големи звезди в състава не бяха на ниво в решаващите моменти.

В края Домантас Сабонис сбърка две подавания и подари топката на противника, докато ДеАрън Фокс го направи веднъж и секунда преди края стреля неуспешно, когато можеше да спечели мача.

Със загубата Сакраменто губи шансове и за седмата позиция в Западната коференция и е девети кръг преди края на редовния сезон.

На 14 април е последния мач от сезона срещу Портланд Трейл Блейзърс и той ще определи мястото на Сакраменто в баражите за плейофите.

Иначе шансовете за попадане в топ 6 и директно класиране за плейофите приключиха.