Джокович отнесе Надал в може би последната тенис класика между двамата

Джокович отнесе Надал в може би последната тенис класика между двамата Снимка: Getty Images

Новак Джокович отнесе с 6:1, 6:4 Рафаел Надал в голямата тенис класика от втория кръг на олимпийския тенис турнир в Париж.

Ноле вървеше към безмилостен разгром над историческия си съперник, след като му даде само гейм в първия сет и водеше с 4:0 във втория.

Испанецът намери сили да се съживи и да изравни за 4:4, но превъзходството на Джокович беше твърде голямо.

Така епизод 60 от това голямо съперничество очаквано завърши с победа на тенисиста в много по-добра форма в момента. Това беше и може би последна среща между двамата велики, играна на най-високо ниво.

В първия сет сърбинът набързо реализира пробив, а за Надал беше трудно да влезе в мача и той набързо изостана с 0:5 гейма.

Публиката аплодира бурно първия спечелен гейм от испанеца, но той беше само почетен за откриващия сет.

Изглеждаше, че във втората част сценарият ще се повтори, тъй като Джокович не само проби още в първия гейм, но после направи и втори пробив и поведе с 4:0.

После Рафа взе своя сервис гейм, но изглеждаше безкрайно далеч от обрат.

Гафове на Ноле и двойна грешка при брейкбол дадоха надежда на Надал, той върна един от пробивите и ситуацията на корта се промени.

Джокович още веднъж се провали на свой сервис и накрая сгреши смач, за да даде втори пробив на съперника си, а резултатът стана 4:4.

После обаче сърбинът се събуди и с брилянтна къса топка постигна пробив за 5:4, а в последния си сервис гейм завърши с ас за крайния резултат.

С това Новак продължава борбата си за златен олимпийски медал на сингъл, докато надеждите на Надал са в турнира на двойки, където той играе заедно с Карлос Алкарас.