Григор преодоля колебанията и си осигури нова среща с Медведев

Григор преодоля колебанията и си осигури нова среща с Медведев Снимка: Getty Images

Григор Димитров загуби сет, но отстрани Лоренцо Музети на старта на турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Париж.

Първата ни ракета победи с 6:2, 6:7(4), 6:3 и още веднъж след надпреварата във Виена показа превъзходството си над 22-рия в ранглистата.

Гришо допусна спад в играта си в края на втория сет и затова съперникът му за малко върна интригата, но после българинът приключи мача по категоричен начин.

Григор можеше да направи пробив още в първия гейм, но изпуснатият брейкбол не го разколеба и той продължи да доминира, за да пробие за 3:2.

Италианецът оставаше неубедителен и още веднъж загуби сервис гейма си, а първата част завърши само за 37 минути.

Вторият сет беше по-оспорван, макар че в него българинът бързо стигна до пробив.

Димитров спечели сервиса на съперника си за 2:1 и Музети удари ракетата си в земята от яд.

Гришо пропусна нови точки за пробив, с които щеше съвсем да убие интригата, имаше и мачбол, но в най-неподходящия момент се пропука на свой сервис.

Когато сервираше за мача, той допусна обрат от 30:15 и Музети върна пробива за 5:5.

Сетът стигна до тайбрек и там Музети взе инициативата, повеждайки с 3:0. До края той не загуби концентрация и изравни в сетовете.

В третия сет Григор бързо преодоля разочарованието и реализира ранен пробив, а при 3:0 гейма в своя полза вече окончателно беше оставил колебанията зад гърба си.

Този път беше безапелационен и когато сервираше за мача.

Следващото изпитание за Григор обаче ще е по-сериозно.

Във втория кръг българинът ще играе срещу Даниил Медведев, който го победи само преди няколко дни на същата фаза във Виена.