Медведев прекъсна победната серия на Джокович

Медведев прекъсна победната серия на Джокович Снимка: Getty Images

Защитаващият титлата си Андрей Рубльов и бившият номер 1 в световната ранглиста Даниил Медведев ще се срещнат в изцяло руски финал на турнира по тенис в Дубай с награден фонд 2,855 милиона долара.

Третия поставен в схемата Медведев елиминира петкратния шампион и водач в класацията на УТА Новак Джокович (Сърбия) с 6:4, 6:4 за 1:35 час.

Така Медведев прекъсна серията на сърбина от 20 поредни победи, а самият той записа 13-и пореден успех.

Руснакът победи Джокович на финала на Откритото първенство на САЩ през 2021 година, но сърбинът спечели поредните четири срещи между двамата.

Медведев поведе с 5:2 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част направи пробив още в първия гейм, който се оказа достатъчен, за да стигне до крайната победа.

Защитаващият титлата си Андрей Рубльов победи олимпийския шампион Александър Зверев с 6:3, 7:6(9) за 1:58 час и постигна първи успех срещу германеца в шестте им мача един срещу друг до момента.

Номер 6 в света Рубльов направи три пробива в първия сет и спаси сетбол в тайбрека на втория сет, преди да затвори двубоя с шестия си мачбол.

"Мислех, че ще има трети сет. Подготвях се психически за третия сет, но някак си спасих сетбола. Беше много оспорван тайбрек", каза Рубльов.

За Зверев достигането до полуфинала беше най-добрият резултат след завръщането му в игра през януари след тежка контузия на глезена, която получи в полуфинала на Откритото първенство на Франция срещу Рафаел Надал и която го извади от корта за седем месеца.

"Ние сме много добри приятели, познаваме се от 10-11-годишни. Заедно сме от юноши. Той винаги ми е бил като по-голям брат и във всички предишни мачове ме победи. Днес, когато излязох на корта, си помислих, че няма какво да губя. Той винаги ме побеждава", добави Рубльов.