Успешен старт на годината за Гришо с обрат срещу Мъри

Успешен старт на годината за Гришо с обрат срещу Мъри Снимка: Getty Images

Григор Димитров започна с победа 2024 г. след обрат срещу Анди Мъри в първия кръг в Бризбън.

На турнира от сериите АТP 250 българинът надделя с 4:6, 7:5, 6:2 и отново излезе победител срещу шотландския ветеран и бивш №1 в света.

Гришо отстъпи в първия сет, след като беше пробит в най-неподходящия момент - при 5:4 за съперника му.

Тогава Мъри стигна до първата точка за пробив в мача и грешка на българина сложи край на частта.

Във втория сет ролите се смениха и Григор проби за 5:4. Той обаче не успя да завърши веднага сета и допусна рибрейк.

За щастие последва нов пробив в негова полза, а после, макар и трудно, първата ни ракета си взе сервис гейма и изравни в частите.

Третият сет започна прекрасно за Димитров и той набързо поведе с 4:0 с два пробива.

Макар че Мъри намали до 2:5, той нямаше сили за повече, а Григор приключи мача с ас.

Следващият съперник на българския тенисист ще е победителят от сблъсъка между германеца Даниел Алтмайер и квалификанта Ли Ту.

Григор все още е последният носител на титлата в Бризбън, тъй като спечели надпреварата през 2017-а, а после тя спря да се провежда за няколко сезона.