5-те рекорда, които Реал счупи с разгрома над Ливърпул

5-те рекорда, които Реал счупи с разгрома над Ливърпул Снимка: Getty Images

Пет гола за пет рекорда. С разгрома си с 5:2 на "Анфийлд" във вторник вечер Реал Мадрид разби цели пет рекорда в Шампионската лига.

"Кралете" изоставаха с 0:2 след само 14 минути игра, но след това смазаха противника и, на практика, решиха изхода от осминафиналния сблъсък още преди реванша на "Сантяго Бернабеу".

Първият отбор с 5 гола на "Анфийлд" в Европа

Реал стана първият отбор, вкарвал пет гола на "Анфийлд" в евротурнирите. Всъщност, "белите" счупиха този рекорд още когато отбелязаха четвъртото попадение във вратата на Алисон, тъй като досега никой не бе вкарвал и четири на Ливърпул като гост. Но след това мадридчани нанизаха още един.

Снимка: Getty Images

За втори път от началото на сезона "червените" получават поне четири гола във вратата си. Предишният случай бе при загубата с 1:4 във визитата на Наполи в груповата фаза.

Карим Бензема не може да спре да вкарва срещу Ливърпул

С двата си гола във вторник вечер Бензема се превърна в най-резултатния футболист срещу Ливърпул в историята на евротурнирите. Французинът има вече шест попадения срещу "червените" - повече от всеки друг.

Преди мача на "Анфийлд" Бензема и Дидие Дрогба имаха по четири гола срещу мърсисайдците, но сега французинът е №1 по този показател, а Вини Жуниор, който също наниза два във вратата на Алисон, вече е втори с пет.

Винисиус счупи рекорд на великия Йохан Кройф

Вини Жуниор празнува един от двата си гола на "Анфийлд" с радостта на Кристиано Роналдо Снимка: Getty Images

Вини Жуниор се превърна в най-младия голмайстор, вкарвал два гола на "Анфийлд" в Европа. На само 22 г. бразилецът се разписа на два пъти във вратата на Алисон, с което подобри постижението на легендарния Йохан Кройф.

Винисиус посече "червените" и в миналогодишния финал в Париж и Ливърпул се превръща в един от любимите му отбори.

Бензема не изостава от Меси

Карим Бензема се разписа в 18-а поредна кампания в Шампионската лига и настигна Лионел Меси по този показател. Френският нападател не успя да се разпише по време на груповата фаза, като в част от времето бе и контузен, но сега продължава да оглавява тази класация с Меси.

Реал Мадрид се превърна в първия отбор, стигнал до победа с три гола разлика, след като е изоставал с две попадения

Карло Анчелоти обясни на какво се дължи обратът на "Анфийлд". Освен принудителната смяна на Дейвид Алаба с Начо отляво, италианският специалист направи нещо, което малко хора забелязаха.

"Те ни притесняваха по левия фланг, но ние бяхме по-добри в атака. Преместих Валверде по-близо до тази зона и започнахме да се отбраняваме по-добре." Анчелоти решава проблемите в движение и почти няма кой да му се опре в това отношение.

Така Реал се превърна в първия отбор в Шампионската лига, стигнал до победа с три гола разлика, след като е изоставал с две попадения, без значение дали става въпрос за домакински мач или за гостуване. Петте им попадения, които паднаха между 21-вата и 67-ата минута, пък означава, че "кралете" вкарваха във вратата на Алисон средно по гол на всеки девет минути.