Фиорентина отново е на финал в Лига на конференциите

Фиорентина се класира за финала на Лигата на конференциите за втора поредна година. "Виолетовите" стигнаха до 1:1 при гостуването си на Брюж и с общ резултат 4:3 се класираха за битката за трофея.

Италианците чакат развоя от утрешния двубой между Олимпиакос и Астън Вила, за да разберат срещу кой ще се изправят на финала в Атина.

Белгийците имаха предимство до средата на първото полувреме. Те поведоха с гол на Ханк Ванакен в 20-ата минута. След това тимът на Винченцо Италиано взе инициативата. На три пъти гредите спряха гостите, но гол все пак падна. Той бе отбелязан от Лукас Белтран в 85-ата минута от дузпа.