Клоп: В началото всичко бе перфектно, но после...; Анчелоти обясни как обърна Ливърпул Снимка: Getty Images

Мениджърът на Ливърпул каза, че е бил доволен от начина, по който неговият отбор започна сблъсъка срещу Реал Мадрид. Ливърпул вкара два бързи гола, но допусна изравняване още преди почивката, след което изигра слабо второ полувреме и загуби с 2:5.

"Началото бе невероятно, това е истинският Ливърпул. Всичко бе перфектно и играта ни вървеше точно както искахме - каза Клоп. - Цялото първо полувреме бе добро, ако не борим головете, които получихме.

При първия бяхме леко пасивни в предни позиции, а вторият бе голям шамар. Начинът, по който се защитавахме при третото попадение не бе добър. След това повече не успяхме да влезем в ритъм. Трябваше 95 минути да играем както първото полувреме. След като стана 2:3, се случи точно обратното."

Загубата бе трета в последните пет мача за Ливърпул и, на практика, предреши изхода от двубоя преди реванша на "Сантяго Бернабеу" след три седмици.

"Отиваме в Мадрид, за да играем футбол - добави Клоп. - Това ще е голямо предизвикателство, но първо имаме мач от Висшата лига. Трябва да си вземем поуките от тази загуба. Смятам, че Анчелоти мисли, че всичко свърши. Аз съм на същото мнение в момента. В следващите седмици преди реванша, нещата може да се променят и вторият мач може да е съвсем различен. Ще отидем там за победа, това е всичко, което мога да кажа."

Уважително, Карло Анчелоти каза, че нищо все още не е решено, но и че е много щастлив от начина, по който момчетата му са реагирали, след като изоставаха с 0:2 след само 14 минути игра.

"Със сигурност не очаквахме да започнем по този начин - с 0:2, но тогава си спомних за мача с Ман Сити миналата година и си казах, че можем да направим същото. Този път се получи дори по-добре - коментира италианският специалист. -

Те ни притесняваха по левия фланг, но ние бяхме по-добри в атака. Преместих Валверде по-близо до тази зона и започнахме да се отбраняваме по-добре. Ливърпул е страхотен отбор и ни създаде проблеми през първото полувреме. Бих казал, че за съжаление този сблъсък не е приключил още."