Левски попари Айнтрахт с велик гол в 95-ата минута! (видео)

Левски попари Айнтрахт с велик гол в 95-ата минута! (видео) Снимка: Startphoto.bg

Левски се пребори за престижно 1:1 срещу Айнтрахт Франкфурт пред препълнения национален стадион "Васил Левски" след незабравим изравнителен гол в 95-ата минута.

Резервата Асими Фадига накара стадиона да изригне с феноменален удар отдалеч в последните секунди, а "сините" заслужиха равенството с достойната си игра срещу силния немски съперник и носител на трофея от Лига Европа от 2022 г.

Така всичко в този плейофен сблъсък за влизане в групите на Лигата на конференциите ще се решава в реванша.

Преди да дойде изравняването, играчите в синьо допуснаха ранен гол след груба грешка, после записаха невероятен пропуск на празна врата, а към края имаха и претенции за дузпа.

Окуражени от страхотната публика, домакините контролираха почти изцяло топката в откриващите минути, но Айнтрахт им вкара при първата им грешка.

В 6-ата минута Асен Митков загуби една топка пред наказателното на Левски, последва спасяване на Пламен Андреев, но Марио Гьотце центрира прострелно отдясно и Рандал Коло Муани разстреля вратаря за 1:0.

Остана съмнение за нарушение срещу Митков при попадението, но проверката на ВАР не доведе до преразглеждане.

Десетина минути по-късно домакините създадоха първа опасност, но изстрелът на Ел Джемили от фал мина малко над вратата.

Играчите на Николай Костов продължиха да водят играта и в 39-ата минута стигнаха до идеално положение.

Уелтън проби отляво и пусна към Роналдо, който направи нереален пропуск от няколко метра пред опразнената врата и поднесе топката на стража Кевин Трап.

Две минути по-късно се стигна до кризисна ситуация пред Пламен Андреев, но българският вратар се справи.

Второто полувреме протичаше равностойно и без сериозни положения.

В 70-ата минута и Уелтън се отчете с пропуск, но в ситуацията беше отсъдена засада.

Пет минути преди края стадионът изригна, защото Роналдо беше препънат в наказателното поле, но претенциите за дузпа не бяха уважени от шведския рефер.

"Сините" опитаха да наложат натиск в края и предизвикаха няколко опасни разбърквания пред противниковата врата, а Айнтрахт откровено бавеше времето.

В шестата минута на добавеното време дойде невероятният удар на появилия се от скамейката Асими Фадига в горния десен ъгъл, който беше абсолютно неспасяем за Трап.