Лудогорец пропусна шансовете си срещу Фенербахче и не успя да поднесе изненада

Лудогорец пропусна шансовете си срещу Фенербахче и не успя да поднесе изненада Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец не успя да поднесе изненада и загуби с 1:3 от Фенербахче при гостуването си в Истанбул.

Българският шампион успя да затрудни силния съперник, който се намира в страхотна серия от вече 18 поредни победи. В крайна сметка обаче "орлите" записаха втора загуба в групата си в Лигата на конференциите.

Срещата беше пореден дебют за Георги Дерменджиев начело на разградчани и в нея възпитаниците му започнаха позитивно в първите няколко минути.

Постепенно обаче домакините поеха контрола върху мача.

Симон Слуга трябваше да прави спасяване срещу Фред, но в 42-рата минута нямаше какво да направи срещу Миши Батшуай.

Фенербахче организира бърза атака и Батушай се откъсна сам срещу вратаря, за да завърши за 1:0.

В 52-рата минута турците поведоха с 2:0, след като остро центриране отляво беше отбито, но кълбото стигна до Миха Зайц, който порази вратата.

В 65-ата минута Лудогорец се върна в мача.

Текпетей центрира остро от корнер, Нареси опита задна ножица, но се стигна до карамбол и от крака на Родриго Бекао топката влезе във вратата.

Автоголът даде шанс на "орлите" да се борят за нещо повече и отборът се активизира.

В 82-рата минута дойде първият голям шанс за изравняване, когато Текпетей получи отдясно, но Егрибаят спаси удара му.

После вратарят отрази и два изстрела отдалеч.

В третата минута на добавеното време Фенербахче реши всичко с трети гол след контраатака.

Миха Зайц получи на дъгата на наказателното поле и вкара втория си гол в двубоя.

В групата Фенербахче е лидер с три победи от три мача.

Нордселанд и Лудогорец имат по 3 т., а Спартак Търнава е с 0 преди мача между датчаните и словаците по-късно тази вечер.