Ново попълнение изведе Лудогорец до паметна победа над Рома

Ново попълнение изведе Лудогорец до паметна победа над Рома Снимка: start-photo.bg

Лудогорец надхитри отбора на Рома и започна кампанията в Лига Европа с победа с 2:1 у дома.

Каули Оливейра бе открил резултата в 72-рата минута, възползвайки се от груба грешка в отбраната на гостите, но в рамките на по-малко от 120 секунди на стадион "Хювефарма Арена" се разигра истинска драма.

В 86-ата Рома изравни. "Вълците" организираха бърза контра, Лоренцо Пелегрини центрира отдясно и Елдор Шомуродов заби топката в мрежата на Пат.

Лудогорец обаче не се примири и секунди по-късно отбеляза победно попадение. Густаво Нонато бе представен като нов играч на "зелените" едва днес по обяд, а няколко часа по-късно донесе успеха срещу Рома.

Рик Джонатан проби отдясно, намери непокрития в наказателното поле Нонато, който се бе появил в игра като резерва малко по-рано, той залъга добре бранител и с точен удар направи 2:1.

В добавеното време Лудогорец можеше да реши всичко, вкарвайки трети гол, но, въпреки че бяха останали четирима на двама, домакините не успяха да намерят вратата.

Като цяло, Рома не успя да стигне до кой знае колко опасни положения пред вратата на домакините, освен една греда през първата част.

В другия мач от групата Бетис победи ХИК Хелзинки с 2:0.