ПСЖ удари тежко Милан и поведе в групата

ПСЖ удари тежко Милан и поведе в групата Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен отнесе Милан с 3:0 на "Парк де Пренс" и поведе в класирането в група "F" на Шампионската лига.

Френският шампион се реваншира за тежката загуба с 1:4 от Нюкасъл в миналия кръг, докато "росонерите" разочароваха тотално тази вечер и остават на последно място в подреждането.

През първата част голови положения почти липсваха, но геният на Килиан Мбапе направи разликата между двата отбора.

Суперзвездата отправи опасен изстрел в 30-ата минута и малко го раздели от целта.

Две минути по-късно обаче той получи от Заир-Емери, развинти Фикайо Томори и в близкия ъгъл на Менян откри резултата.

След почивката домакините създадоха много повече опасности и първо гол на Усман Дембеле беше отменен, а после Рандал Коло Муани направи 2:0 с добавка.

Минута преди края резервата Канг-Ин Лий завърши поредната опасна атака и покачи на 3:0.

В другия мач от групата Борусия Дортмунд поднесе изненада и удари с 1:0 Нюкасъл като гост.

В класирането ПСЖ е лидер с 6 т. пред Нюкасъл и Борусия с по 4 и Милан с 2.