Реал Мадрид превзе Неапол в страхотен спектакъл от Шампионската лига

Реал Мадрид превзе Неапол в страхотен спектакъл от Шампионската лига Снимка: Getty Images

Реал Мадрид победи Наполи с 3:2 на стадион "Диего Армандо Марадона" в атрактивен мач от група "C" на Шампионската лига.

В двубой с множество положения и пред двете врати, гостите заслужиха победата с класно изработени голове.

Наполи поведе в 19-ата минута, когато Кепа се размина с топката в опита си да пресече едно центриране.

Натан стреля с глава в гредата, а Лео Йостигор направи добавка отблизо за 1:0.

Още до почивката обаче Реал наказа сериозни грешки на домакините и обърна мача.

Първо Ди Лоренцо сбърка един пас пред наказателното си поле, Белингам изведе Винисиус и бразилецът в типичния си стил порази далечния ъгъл за 1:1.

В 34-тата минута самият Белингам направи страхотен пробив покрай няколко противникови играчи и с добре насочен удар направи 2:1.

Второто полувреме обаче започна с дузпа за Наполи заради игра с ръка на Начо.

Пьотр Жиелински успя да изравни от бялата точка, а впоследствие домакините създадоха още две опасности пред Кепа.

Реал обаче си върна инициативата и Алекс Мерет трябваше да спасява шут на Лука Модрич.

В 78-ата минута Феде Валверде осигури победата на своите с мощен изстрел отдалеч. Топката се удари в горната греда, а после в главата на Мерет, откъдето влезе във вратата.

Така стражът имаше нещастието да си отбележи автогол, а Реал взе мача и оглави групата с актив от 6 т.

Наполи е с 3, а толкова има и Брага, след като победи Унион Берлин с 3:2 в другия мач от група "C".