Севиля сломи Юве в 120 спиращи дъха минути и отново ще играе финал в Лига Европа Снимка: Getty Images

Севиля отстрани драматично Ювентус на полуфиналите в Лига Европа с 2:1 след продължения в спиращ дъха реванш на "Рамон Санчес Писхуан".

Най-успешният тим в турнира ще опита да спечели за рекорден седми път трофея на финала в Будапеща, където ще срещне Рома.

Тази вечер Севиля и Юве предложиха вълнуващ мач с множество положения и големи пропуски и пред двете врати. Редовното време завърши 1:1, а същият беше резултатът и в първия мач. Гол с глава на Ерик Ламела в продълженията се оказа решаващ и накрая домакините ликуваха.

През първото полувреме и двамата вратари бяха перфектни и запазиха сухи мрежи. Домакините имаха повечето на брой положения, но тези на Юве бяха по-чисти и включваха греда на Мойс Кийн и разочароващ удар на Анхел Ди Мария сам срещу вратаря.

Гол на Адриен Рабио правилно беше отменен заради засада, а в края на частта много грубо нарушение на Хуан Куадрадо на границата на наказателното поле беше подминато от съдията.

През второто полувреме зрителите видяха нови спасявания на Шчезни и Буну под рамките.

Смените на двамата треньори обаче промениха мача и най-сетне дойдоха и головете.

Душан Влахович откри секунди след влизането си, като успя да се възползва от няколко гафа в защитата на Севиля и да копне над вратаря за 1:0.

Домакините обаче наложиха свиреп натиск и Юве трудно излизаше от половината си.

В 71-вата минута Сусо изравни със страхотен изстрел от дистанция с левия крак. Андалусийците потърсиха победата още в редовното време и продължиха да натискат, а Ювентус все повече се огъваше при атаките им.

Двубоят влезе в продължения и те започнаха с два опасни удара от страна на Ювентус.

После обаче Севиля продължи да доминира и в 95-ата минута Брайън Хил центрира отляво, а Ерик Ламела с глава накара стадиона да изригне с гол за 2:1.

Драмата не свърши с това и в 115-ата минута Акуня си изкара глупав втори жълт картон за бавене на времето.

Така Ювентус имаше числено предимство в последните минути, но не се възползва.

Севиля ще играе на седмия си финал в Лига Европа, а в предишните шест неизменно стигаше до победата.