Сити изнесе урок на разнебитения Байерн и гледа към полуфинала

Сити изнесе урок на разнебитения Байерн и гледа към полуфинала Снимка: Getty Images

Манчестър Сити разби Байерн Мюнхен с 3:0 на "Етихад" в първи четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига.

Английският шампион надделя категорично над разнебитения си съперник и можеше да запише и още по-паметен разгром.

Байерн пък изглеждаше все по-сринат с напредването на мача и не приличаше на отбор, който е способен на някакъв обрат в реванша.

През първото полувреме големият сблъсък предложи напрегната тактическа битка с подчертано предимство на домакините от Сити.

Байерн очевидно предпочиташе да се защитава, но с течение на времето показваше все повече несигурност в отбрана.

Удар на Ерлинг Холанд от добра позиция не представляваше опасност за Зомер, а на другата врата Джамал Мусиала отправи опасен изстрел, който беше блокиран.

В 27-ата минута Сити поведе с превъзходно изпълнение на Родри, който се освободи от Горецка и стреля фалцово, за да намери горния десен ъгъл за 1:0.

Снимка: Getty Images

Малко по-късно домакините пропуснаха златна възможност за втори гол, след като Ян Зомер боксира неубедително една топка, но после от паднало положение някак успя да спаси удара на Гюндоган.

Началото на втората част беше единственият положителен период за гостите, които тръгнаха напред и създадоха няколко опасности, а двубоят стана двуостър.

На три пъти Лерой Сане затрудни Едерсон с опасни удари, но бразилският вратар се справи.

После Сити отново взе инициативата и доминираше тотално до края, докато баварците се сринаха изцяло.

В 70-ата минута Дайо Упамекано направи една от многото си грешки при изнасянето на топката и загуби от Грийлиш. Холанд центрира меко отляво и Бернардо Силва с глава насочи към далечния ъгъл за 2:0.

7 минути по-късно и самият Холанд се разписа, след като Джон Стоунс му свали топката с глава и норвежецът вкара с десния крак.

До края Зомер спаси удари на Хулиан Алварес и Родри, с което отърва Байерн от твърде унизително поражение.