Тен Хаг: Всичко е срещу нас; Тухел: Не съм доволен на 100%

Тен Хаг: Всичко е срещу нас; Тухел: Не съм доволен на 100% Снимка: Getty Images

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг отказа да хвърли цялата вина върху Андре Онана за загубата с 3:4 от Байерн Мюнхен, като се оплака от липса на късмет.

Новият вратар на "червените дяволи" допусна лек първи гол, с който баварците откриха резултата, след което не я изпуснаха до края.

"Когато вкараш три гола на Байерн, трябва да вземеш поне точка. Намираме се в период, в който почти всичко е срещу нас. Играхме срещу много тежки съперници в последните три мача", каза Тен Хаг.

Това бе трета поредна загуба за Юнайтед във всички турнири и четвърта в последните пет.

"Похвално е, че Онана пое вината за загубата, но по-важното е да сме сплотени като отбор. Грешки винаги ще има. Ако някой сбърка, другите трябва да му помогнат и отборът да не пада духом. Днес показахме, че не се предаваме и вярваме в себе си - добави Тен Хаг. -

Трябва да се научим да съхраняваме концентрацията си и да не позволяваме на съперниците да ни вкарват голове след наши грешки. Проблемът не е в лошата намеса на Онана, а в това, че противниковият играч получи голямо пространство, за да стреля."

Междувременно Томас Тухел каза, че не е напълно доволен от всичко, видяно в редиците на Байерн.

"Получи се малко парадоксална ситуация. Играхме по-добре през второто полувреме, отколкото през първото. След почивката обаче вкарахме два гола, а допуснахме три. Победата е добре за нас, но трябва да продължаваме да работим - каза Тухел. -

В началото имахме късмет, че не се оказахме догонващи. Двата бързи гола ни помогнаха да заиграем със самочувствие. Не съм доволен на 100% от играта, но във всеки момент, в който имахме трудности, реагирахме чудесно.

Всяка победа в Шмапионската лига е значима, особено срещу Манчестър Юнайтед. Хари Кейн имаше по-различна роля днес. Той освобождаваше пространства и понякога отиваше на фалнговете. Дрибълът на Мусиала е феноменален. Следващата крачка в развитието му е да се научи, че понякога е по-добре да взима простичките решения."