Русия не иска американски военни и танкове в Полша

Русия счита разполагането на американски танкове и военна техника като заплаха и го оценява отрицателно. Това каза медийният секретар на Владимир Путин Дмитрий Песков.

„Това се действия, които заплашват нашите интереси и нашата безопасност. Трета страна, която дори не е европейска, увеличава военното си присъствие по нашите граници с Европа" - каза още Песков.

По думите му броят на военния контингент не е от значение в случая. „Дали ще са хиляда или десет хиляди" - добави той.

На 10 януари стана ясно, че американски военни са пристигнали във военната база в полския град Вроцлав, във връзка с натовската мисия „Атлантическа решителност" - (Atlantic Resolve). Според информации в медиите се очаква „част от американските военнослужещи да бъдат преместени в два тренировъчни центъра в Западна Полша, а след това да заминат в шест други страни от региона. Със сигурност сред тях са балтийските страни, където ще има военни учения, част от отговора на президента Обама на руското нахлуване в Украйна, както и начин да бъдат по-спокойни изнервените натовски партньори.

Идеята е военните да бъдат сменяни на всеки девет месеца.

В Полша ще пристигнат още 2800 танка и друга бойна техника. Те ще бъдат доставени по суша от Германия.

Междувременно вестник Independent съобщава, че около Москва е разположена противоракетна система, която да охранява небето над руската столица. Става дума за противоракетната система С-400, която руснаците използваха масово в Сирия.

Според информацията, руското министерство на отбраната е потвърдило, че въздушната сигурност над Москва и региона е засилена. Още една система за противовъздушна защита С-400 ще бъде разположена в близост до столицата.

С-400, известна в Русия като Триумф, а според натовската квалификация като Growler, е най-модерната противоракетна система на страната и може да улучва цели на разстояние 400 километра.

Военната техника е разположена в град Подолск, на 15 км от Москва и е започнала да функционира на 11 януари. Тя ще пази руската столица във време на сериозно обтегнати отношения със Запада.

#8 7 13.01.2017 в 10:04:07

Роки, долуизложеното ме шокира... Излиза, че Хитлер е виновен основно за нападенията над Централна и Западна Европа и за Холокоста.

#9 nikoko 13.01.2017 в 11:48:18

Прощавайте за тъпия въпрос, ама Русия какво общо има с вътрешните работи на Полша или България или .... ?

#10 7 13.01.2017 в 16:40:04

Никоко Прощавай и ти за тъпия контра-въпрос: СССР и Хитлерова Германия какво общо са имали с вътрешните работи на Полша през септември 1939 ? ...

#12 7 14.01.2017 в 10:35:37

Доколкото знам, в подобни ситуации и при равно разпределение на силите, който се въздържи от нанасяне на първи удар, обикновено печели финално. Поради моралното предимство, което позицията на "жертва" му дава- както при мобилизиране на вътрешния потенциал, така и при последващо търсене на възмездяване за нанесени щети. ПП Същевременно, империите, подлежащи на неминуем вътрешен разпад, струва ми се, не са 1-2, а 3 и дори 4 /ако включим и Китай като евентуална "изгряваща" такава/.

#14 7 14.01.2017 в 11:24:46

СамВаймс, Вехтите учебници са голяма работа- и при съотношението приходи-разходи май това е идеалното , даже още по-консервативното 4:1. За "заклет пацифист" като мен, истински победител във война, уви,няма. Една от двете страни получава временно предимство- до следващия възможен конфликт, на цената на множество жертви и разрушения, дългове и пр. , да не говорим за дълготрайните негативни настроения сред населението на "победения". И къде е тогава дългосрочната държавническа стратегия? Въпросът на Никоко- ако позволите- вариантите на отговор са 2: проруски и антируски. И в двата случая, България е междинна територия...

#21 Уточнител 15.01.2017 в 03:35:37

Северната Орда на злото естествено, че не е доволна, поради ограничаване възможностите й за агресия

#22 Уточнител 15.01.2017 в 03:37:43

РУСИЯ - СТРАНА ОТ ТРЕТИЯ СВЯТ Общият експорт на РФ за 2011 г. е $516 млрд. Делът на суровините и материалите е 93,3%: нефт и нефтопродукти 62,0%, газ – 11,2%, чер метали и полуфабрикати – 10,2%, минерални торове – 3,6%, кам въглища – 2%, дървесина, цв метали, руда и железни концентрати – 4,3%. За технологичната продукция остават: 6,7%, вкл оръжие – 2,3% и други – 4,4%. Приходите от експорта са най-важното перо от държавиния бюджет на РФ - 54,5%. Общият внос в РФ за 2011 г. е в размер на $305.3 млрд.: машини, оборудване и транспортни средства – 62,4%, леки автомобили – 8,2%, камиони – 1,5%, хранителни продукти – 7,9%, метали и тръби – 6,6%, лекарства и антибиотици – 4,7%, дрехи, обувки, платове – 4,2%, нефтопродукти – 2,7%, мебели – 1,3%, други – 0,5%.

#23 Уточнител 15.01.2017 в 03:40:53

ИЗОСТАВАНЕТО НА РУСИЯ във военните технологии Тук, разбира се, не става въпрос само за качеството: смята се, че изоставането на Русия от САЩ в обл на Високите военни технологии е около 30 и повече години. Публичен пример: наскоро Русия демонстрира, че е приела на въоръжение боеспособен тип "крилата ракета" - изстреля ги от Каспийско море и удари Сирия (въпреки, че половината паднаха в Иранските планини). Ако приемем, обаче, че ракетите са напълно боеспособни, излиза че в 2015 Русия има вече "крилати ракети". Лошото е, че този тип крилати ракети влязоха на въоръжение в САЩ в средатава 70-ТЕ ГОДИНИ на ХХ век. ТОВА ПРАВИ 40 Г ИЗОСТАВАНЕ!!!! Току що на въоръжение в САЩ влезе самолетът от от ПЕТО ТОКОЛЕНИЕ Ф35, от който ще се произведат 20 000 броя!! нечувано бойната авиация количество. По същество това е плагформа, която взаимодейства с ВСИЧКИ ВИДОВЕ ВЪОРЪЖЕНИ СИЛИ във водата, на земята и във въздуха. Заедно с вече произвените 980 бр Ф22 (също пето поколение) те стават ЕДИНСТВЕНИТЕ самолети на ВВС, ВМК и Морската пехота. Край на разнотипните модели. Изгражда се ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ИНТЕГРИРАНА ПЛАТФОРМА. Ф35 се хпроизвежда в ТРИ варианта: с нормал. парам на излитане, със скъсено излитане и с верт излитане...(последното НЕ ВЛОШАВА полетнитге характеристики).. Това е! А и не може да бъде другояче - САЩ са световен технологичен лидер, те изследват с междуплаветни станции ЦЯЛАТА Слънчева система - току що обследваха Плутон, 12 Г ИЗСЛЕДВАТ ЮПИТЕР, в момента изследват Церера, а пък ЧЕТИРИ станции НАПУСНАХА СЛЪНЧЕВАНА СИСТЕМА, като с една още се поддържа регулярна връзка на тези невъобразими разстояния (за повече от 40 години!) На и около Марс в момента работят 4 станции, а едната - Опортюнити неуморно се труди на повърхността вече 12 години.Пред изстрелване е новия косм телескоп "Дж. Уеб"( с диам на гл огледало 6.5м). За сравнение: "Хъбъл (с диам на гл огледало 2 м) наскоро откри галактики само на 300 млн. г от Сътворението (което е станало преди 13.7 млрд г). Можеби новият телескоп ще види самото Сътворение... Вече е в крайна фаза разработката на новата космическа система за изследване на дълбокия Космос "Орион"в лек и тежък вариант.Лекият вариант съответства на лунната система "Сатурн" – най-мощната ракетна система на вс времена. Наскоро бяха изпитани двигателите на втората степен. По този начин вс енергетични системи са готови и изпитани и сл 2 г предстои изстрелване на кораба Орион в околоземна орбита. Такива работи... ________________________ *.* с която 6 пъти беше достигната Луната, беше оставена там научна апаратура и бяха доставени на Земята около 400 кг лунни скали. Следите и стъпките от тези посещения, апаратурата, лунните автомобили и първите степени на лунния кораб ще останат там недокоснати милиони години, апък и в момента могат да се наблюдават на лунната повърхност

#40 7 15.01.2017 в 19:43:39

При такава очевидна масирана погранична дислокация не е възможно разузнаването и на 2-те страни да не е знаело какво иска да прави противникът. По някаква причина единият е бил по-бърз, но другият е спечелил морално предимство- за сметка на много жертви и загуби- а също и м/ународна помощ и финална победа след няколко години. Нали така?

Новините

Най-четените