6 години от Кристанбул (видео)

Ливърпул беше толкова близо...

Ливърпул е само на косъм от първата си титла на Висшата лига. Тимът на Юрген Клоп има преднина от 25 точки пред втория Манчестър Сити и с нетърпение очаква подновяването на футбола, за да може да подсигури триумфа си.

Точно преди шест години, два кръга преди края на сезона, "червените" отново бяха в полпозишън за титлата, но колосален провал срещу средняка Кристъл Палас. Ливърпул водеше с 3:0, но в рамките на само десет минути допусна изравняване до 3:3.

Луис Суарес и компания водеха с три чисти гола след попадения на Джо Алън, автогол на Деймиън Дилейни и точен удар на уругваеца. След попадението си Суарес дори хвана бързо топката, за да може да се поднови по-скоростно играта, тъй като тогава Ливърпул и Манчестър Сити бяха с равни точки и щеше да се гледа головата разлика.

Това, което последва, бяха голове, и то цели три, но във вратата на Ливърпул.

Дилейни се разписа за втори път в мача, този път в правилната врата след удар от над 20 метра, рикоширал в играч на гостите.

Дуайт Гейл вкара още един секунди по-късно, а две минути преди края наниза още един, разбивайки сърцата на футболистите и привържениците на Ливърпул.

Така "червените" вече изоставаха на две точки зад Сити преди последния кръг. "Гражданите" подсигуриха титлата с победа с 2:0 над Уест Хем на "Етихад", а победата на Ливърпул с 2:1 срещу Нюкасъл не успя да повдигне духа на "Анфийлд".