Къде са те сега: Последният отбор на Арсенал, който победи на "Олд Трафорд" преди цели 13 години

Последният отбор на Арсенал, който победи на "Олд Трафорд" преди цели 13 години. Вижте къде са те сега...
Вратар: Йенс Леман
Един от основните виновници за победата на Арсенал онзи ден. Леман спаси удар на Оле Гунар Солскяер в края на мача и му попречи да изравни резултата. Германецът изкара осем години на „Емирейтс“, след което се върна за кратко през 2011-а, преди да сложи край на кариерата си. След това прекара един сезон като част от щаба на Арсен Венгер, но след това се раздели с клуба при идването на Унай Емери. От януари 2019-а е помощник на Мануел Баум в Аугсбург. Снимка: Getty Images

Десен бек: Еманюел Ебуе

Изкара пет години и половина с не особено голям успех. След това игра четири години в Галатасарай, а след по-малко от месец в Съндърланд сложи край на кариерата си през 2016-а. През декември 2017-а стана ясно, че се е развел със съпругата си, от която има три деца. Заради развода и заради някои лоши инвестиции Ебуе за кратко дори бе бездомен. Наскоро бившият защитник говори и за битката си депресията.
Централен защитник: Коло Туре

Непобедим с Арсенал, Непобедим и със Селтик. Прекрати активната си кариера през 2017 г., след като игра още за Манчестър Сити и Ливърпул. В момента е помощник на Брендън Роджърс, под чието ръководство игра за „детелините“, в Лестър и помощник в националния отбор на Кот д`Ивоар.
Централен защитник: Йоан Джуру

Вече на 32, защитникът за последно игра за СПАЛ до януари, откогато е без отбор.
Ляв бек: Вилиам Галас

Игра за Челси, Арсенал и Тотнъм, като приключи кариерата си през 2014-а след кратък период в австралийския Пърт Глори.
Дефанзивен полузащитник: Жилберто Силва

Интересен факт за Жилберто е, че е един от основателите на Съюза на играчите в Бразилия. Върхът в кариерата му бе Арсенал, а по времето му там мравояд в лондонския зоопарк бе кръстен на него. Приключи кариерата си в Бразилия, а преди това изкара четири години и половина в гръцкия Панатинайкос, на който за кратко бе и спортен директор през 2016-а.
Централен полузащитник: Сеск Фабрегас
След осем години в Арсенал се завърна в Барселона, където обаче отново не успя да намери мястото си. Така през 2014-а отново пристигна на Острова, за да облече екипа на Челси, с който най-накрая стана шампион, дори два пъти. В началото на 2019-а премина в Монако, където все още играе. Снимка: Getty Images

Централен полузащитник: Томаш Росицки

Чешкият магьосник пристигна в Арсенал от Борусия Дортмунд и прекара 10 години в Северен Лондон. След това се завърна, за да поиграе още малко за родния Спарта Прага, където в момента е спортен директор.
Дясно крило: Александър Хлеб
Хлеб все още играе. След шестия си период в БАТЕ Борисов, вече на 38 г., през лятото на 2019-а премина в друг беларуски тим – Ислоч. Халфът напусна Арсенал през 2008-а, за да премине в Барселона, но спомняйки си за този трансфер, Хлеб признава, че е плакал, защото напуска „топчиите“. Снимка: Getty Images

Ляво крило: Фреди Люнгберг

Легенда на Арсенал, част от Непобедимите, който прекара девет години в тима. След това игра за Уест Хем, в САЩ, за Селтик, в Япония и Индия, преди да се откаже в края на 2014-а. Върна се в Арсенал вече като треньор и в момента е част от щаба на Унай Емери.
Централен нападател: Еманюел Адебайор

35-годишният Адебайор, който донесе последната победа за Арсенал на „Олд Трафорд“ преди 13 години, също все още играе. Тогоанският нападател рита за турския Кайзериспор, след като преди това година и половина бе част от тима на Истанбул ББ.

Манчестър Юнайтед и Арсенал не успяха да се победят в дербито на седмия кръг във Висшата лига, завършвайки наравно 1:1 на „Олд Трафорд“ в понеделник вечер.

Скот Мактоминей откри резултата в последните секунди на първата част, а малко след почивката Пиер-Емерик Обамеянг изравни, оформяйки крайния резултат. Голът на габонеца за малко не бе отменен поради засада, грешно вдигната от страничния рефер, но благодарение на видео повторението, попадението му бе зачетено.

Хиксът изглеждаше справедлив резултат, въпреки че и двата отбора имаха шансове да вземат победата в края. Ако „артилеристите“ го бяха направили, това щеше да е първият им успех на „Олд Трафорд“ във Висшата лига от цели 13 години насам.

17 октомври 2006 година. Оттогава датира последната победа на Арсенал като гост на Манчестър Юнайтед в Премиършип. Преди повече от 13 години единствен гола на Еманюел Адебайор донесе успеха за „топчиите“.

Тогоанският нападател се разписа още в четвъртата минута, а Арсенал можеше да си тръгне и с по-изразителен успех, ако Томаш Кушчак не бе спасил дузпа на Жилберто Силва в дебюта си за „червените дяволи“.

Оттогава обаче лондончани нямат победа на „Олд Трафорд“ в мач за първенство в 13 поредни гостувания. Трябв да се отбележи, че Арсенал има една победа като гост над Юнайтед в този период, но тя дойде в мач за ФА Къп – през март 2015-а.

Ранната победа, още в петия кръг, в дома на врага обаче не помогна много на Арсенал. „Артилеристите“ завършиха четвърти през сезон 2006/07, а Юнайтед триумфира с титлата с шест точки аванс пред втория Челси.

Но кой беше последният отбор на Арсенал, който успя да победи Юнайтед като гост? Как изглеждаше съставът на Арсен Венгер тогава и къде са те сега? Вижте в галерията.