Сити си спомни за тотален разгром с Мартин Петров в състава и разгневи феновете

Мартин Петров, който бе част от Манчестър Сити между 2007 и 2010 г., бе титуляр в онзи злополучен мач за "гражданите". В общо 72 мача за Сити Марто има 12 гола и 15 асистенции. Снимка: Getty Images

В момента Манчестър Сити е сред водещите отбори в Англия, но не такава беше ситуацията, преди да дойде шейх Мансур и петролните му милиони.

Преди 12 години "гражданите" бяха унижени с разгром от 1:8 в мач срещу Мидълзбро.

Хеттрик за Боро наниза Афонсо Алвеш, Стюарт Даунинг добави два, а останалите голове бяха дело на Адам Джонсън, Фабио Рочембак и Жереми Алиадиер.

Почетното попадение за Сити бе дело на Елано. "Гражданите" решиха да си спомнят за хубавия гол на бразилеца, шегувайки се в Twitter с двубоя, като го нарекоха "деветголов трилър".

Това обаче разгневи част от феновете им и много от тях не схванаха шегата. Може би раната все още не е зараснала.

Струва си да се отбележи, че голът на Елано падна в 87-ата минута, между седмия и осмия гол на Мидълзбро, чийто профил в Twitter схвана шегата и написа отдолу: "Това ни провали чистата мрежа, защо трябваше да ни го припомняте?"

Начело на Мидълзбро в онзи ден бе настоящият селекционер на Англия Гарет Саутгейт, а Сити бе воден от Свен-Горан Ериксон.

"Трудно се приемат загуби. Но когато губиш по този начин, е ужасно", каза Ериксон след разгрома.

В онзи мач за Сити играха имена като Ричард Дън, който бе изгонен още в 15-ата минута, Дарайъс Васел, Ведран Чорлука и нашият Мартин Петров, на чието място Елано се появи като резерва през второто полувреме, за да "провали чистата мрежа" на Боро.