Бербатов с осми гол за сезона

Манчестър Юнайтед разгроми с 5:0 Портсмут в мач от 25-ия кръг на Висшата лига.

Димитър Бербатов започна срещата като титуляр за първи път от 20 дни и вкара 8-ия си гол за сезона. Българският национал игра до 66-ата минута, когато беше заменен от Майкъл Оуен.

Уейн Руни отбеляза 21-ия си гол за сезона във Висшата лига, а останалите попадения в мача паднаха след 3 автогола.

Манчестър Юнайтед поведе в класирането с актив от 56 т. и мач повече от втория Челси, който има 54-и. Днес "сините" играят с третия Арсенал, който е с 49 точки.

В друга среща от кръга Хъл Сити победи с 2:1 Манчестър С като домакин и взе първа победа във Висшата лига от 11 мача.

Мартин Петров не започна срещата в стартовите 11 на Роберто Манчини и се появи в игра в 85-ата мин на мястото на завърналия се след 2-месечно лечение Уейн Бридж.

Головете за Хъл вкараха Джози Алтидор в 31-ата минута и капитанът Джордж Боатенг в 54-ата минуа.

Емануел Адебайор вкара почетния гол за "Гражданите" в 59-ата минута. Новите попълнения на Манчестър Сити Адам Джонсън и Патрик Виейра дебютираха през втората част.

Загубата прати Сити на седмо място във временното класиране. Хъл е 14-и на три точки от зоната на изпдащите.

Ливърпул победи с 1:0 Евертън като домакин в 213-ото дерби на Мърсисайд.

С победата „червените" се изкачиха на 4-о място във Висшата лига.

Евертън продължи серията си без победа на "Анфийлд" от 1999 г., а негативният резултат прекрати серията на тима от 9 мача във Висшата лига без загуба.

Дик Кайт вкара единственото попадение в мача в 55-ата минута.Това беше 50-ият гол за холандеца с екипа на Ливърпул.

"Невероятна победа - обяви мениджърът на Ливърпул Рафа Бенитес. - Надявам се, че ще ни вдигне самочувствието за предстоящия мач с Арсенал. Бихме заслужено. Невероятно е колко много работиха играчите ми в защита и в атака. Надявам се, че ще запазим 4-ото място."

Два от най-сериозните претенденти за влизане в Топ 4 - Астън Вила и Тотнъм, завършиха наравно 0:0 дербито помежду си на "Уайт Харт Лейн" в Лондон и по този начин останаха извън местата даващи право на участие в Шампионската лига.

Българският национал Стилиян Петров игра цял мач за гостите от Астън Вила.

Нулевото реми остави Тотнъм на пето място с 43 точки. Вила са шести с 41 точки.