Григор Димитров стартира с победа в Австралия

Григор Димитров стартира с победа на Australian Open Снимка: Wimbledon.com
Григор Димитров стартира с победа на Australian Open

Григор Димитров започна с победа участието си на Australian Open - с 4:6, 6:3, 3:6, 6:4 и 6:4 над французина Жереми Шарди и във втория кръг на турнира ще срещне испанеца Николас Алмагро, който е №10 в света.

В първия сет на мача Шарди проби сервиса на Димитров за 5:4 и това предопредели изхода на тази част от мача. Във втория обаче българинът обърна хода на играта и поведе с 5:2, което се оказа достатъчно за успеха. В третата част Григор започна изнервено и допусна съперникът му да поведе с 5:2 и след това довърши задачата си с няколко аса.

След равностойна игра в четвъртия сет Димитров проби за 6:4, а в петата част решаващ се оказа геймът, спечелен на нула за 5:4, а Григор взе трудната победа за 3,17 часа в Мелбърн.