Младежите биха Гана в контрола

Българският младежки национален отбор спечели контролата с Гана Снимка: Sportal.bg
Българският младежки национален отбор спечели контролата с Гана

Младежкият национален отбор по футбол спечели с 2:1 срещу Гана в контролна среща, която се игра в Мездра. И трите попадения в двубоя паднаха до средата на първото полувреме, а двата гола за „трикольорите" ни вкара Момчил Цветанов.

До 56-та минута двубоят бе наблюдават и от селекционера на мъжкия тим на България Лотар Матеус. След това наставникът пое към Правец за тренировка с избраниците си преди утрешната контрола със Сърбия.

Контролата бе важна проверка за Гана преди защитата им титлата от Първенството на Африка до 20 години, която спечелиха миналата година.

Освен това съперникът е и световен шампион за младежи до 20 г. Голяма част от играчите, които извоюваха титлата след успех с дузпи срещу Бразилия не пристигнаха у нас.

Отборът им бе съставен от играчи на 19 и 20 години. През август 2009 г. двата тима отново се срещнаха на стадион "Славия" в квартал "Овча Купел", но тогава африканците спечелиха с 2:1.

Попаденията за България, отбелязани от Момчил Цветанов, паднаха в 4-ата и 28-ата минута. За гостите се разписа Абубакар в 25-ата минута. Родните национали нацелиха и греда чрез Александър Цветков.