И ЦСКА се сбогува с Лига Европа след групите

ЦСКА отстъпи на Бешикташ с 1:2 и загуби шансове за продължаване в следващата фаза на Лига Европа Снимка: gong.bg

Отборът на ЦСКА също  ще приключи участието си в турнира Лига Европа след груповата фаза след като тази вечер отстъпи с 1:2 на Бешикташ и загуби минималните си шансове за класиране в елиминациите. Вчера същото направи и другият наш представител в груповата фаза на турнира - Левски. "Сините" отпаднаха след 0:1 от Гент в Белгия.

Автори на попаденията за Бешикташ тази вечер бяха Запоточни в 59-та минута и Холошко в 64-та. Почетния гол за "армейците" отбеляза влезлият като резерва Килиън Шеридън, който се разписа в 79-та минута на двубоя.

В края на първото полувреме „червените" създадоха две сериозни положения пред вратата на Бешикташ.

В последната минута от редовното време на първата част Спас Делев направи пропуск, с който си навлече гнева на "червените" фенове. Нападателят бе изведен зад защитата на Бешикташ, но леко неуверен забави крачката, стреля от границата на наказателното поле, но покрай десния страничен стълб на стража Гьонен.

Секунди след това и Мишел Платини опита мощния си удар. Борис Галчев го изведе много добре, Платини финтира защитник на Бешикташ, стреля технично, но вратарят на Бешикташ изби топката.

При намесата си стражът дори получи контузия заради която бе заменен на почивката. Колегата му от ЦСКА Раис М' Боли пък допусна грешка в 64-та минута като се подхлъзна при опит да стреля след върната от негов съотборник топка. От пропуска му се възползва Холошко, който отбеляза гол за 2:0. Преди това Бешикташ откри след изпъленине на фаул.

Победата гарантира участието на турския състав в осминафиналите на Лига Европа. Освен Бешикташ напред продължава и Порто, като португалският гранд вече има 13 точки от 5 мача, а Бешикташ е с 10 точки от 5 мача. Рапид Виена и ЦСКА остават с актив от по 3 точки.

„Нямахме шанс. Имахме повече положения и ако бяхме вкарали през първото полувреме, можеше и да победим. Идеята беше да търсим контраатаката чрез Делев и Тонев, които са много бързи. Делев е млад играч, ще му се скарам за пропуските. Той тепърва ще вкарва много голове.

Паднахме духом за 5-10 минути след втория гол, но след смените отборът се вдигна, вкарахме гол и дори можеше да изравним в края. Надявам се публиката да е останала доволна. Играчите оставиха сърцата си на терена", коментира наставникът на ЦСКА Милен Радуканов.

"Искахме да решим мача още от самото му начало. ЦСКА ни затрудни през първото полувреме и създадоха доста положения.

На почивката обясних на играчите, че трябва да нападаме повече. През първото полувреме нападателите бяха пасивни, не търсеха топката и именно това променихме през второто полувреме", заяви треньорът на Бешикташ Бернд Шустер.

Той отрече появилите се по-рано информации за преговори с Левски за трансфер на Гара Дембеле. Бивщият треньор на Реал (Мадрид) похвали една от звездите си - Хосе Мария Гутиерес - Гути за изявите му срещу ЦСКА.

От ръководството на ЦСКА пък обявиха, че Милен Радуканов ще продължи да води тима и през пролетта.

„Милен Радуканов ще води ЦСКА и през пролетта. Ще се води главен мениджър, защото няма лиценз. Ще се разделим с Тибони и Еспозито. Тибони е под наем от Аталанта и вероятно ще се завърне там. Ще намерим отбор и на Еспозито", коментира президента на „червените" Димитър Борисов.

Той остана доволен от изявите на своите срещу Бешиктащ и обяви, че не е чул скандиранията на феновете срещу ръководството. Борисов допълни, че вероятно клуба ще спечели и други дела освен това срещу мениджърката Катарина Паунич и гарантира, че през пролетта тима ще играе срещите си на стадион „Българска Армия".

„С Волга не се разбрахме за финансовите условия по трансфера на Спас Делев. Сумата от 600 000 евро е малка за него. Няма да привличаме нови играчи, малко ли играчи имаме?", попита риторично босът на „армейците".