Арсенал загуби реванша, но отмъсти на Олимпиакос

Арсенал загуби реванша, но отмъсти на Олимпиакос Снимка: Getty Images

Арсенал загуби с 0:1 у дома от Олимпиакос осминафинала реванш от Лига Европа, но въпреки това продължава към четвъртфиналната фаза на турнира.

Победата с 3:1 в първата среща се оказа достатъчна на "артилеристите" и така те взеха реванш от този съперник за отпадането на 1/16-финалите през миналия сезон.

Тази вечер гърците успяха да затруднят фаворита в сблъсъка и откриха в началото на второто полувреме чрез Юсеф Ел Араби.

Но до втори гол във вратата на Лено не се стигна, а след като получиха попадението, домакините изпуснаха няколко сериозни положения.

Към края Ба си изкара два глупави жълти картона, като първо извърши нарушение, а после реагира гневно, и така остави Олимпиакос с човек по-малко.

Но въпреки това Арсенал не успя да избегне загубата на своя стадион.