Бензема поведе Реал към велик обрат и съсипа ПСЖ на "Бернабеу"!

Бензема поведе Реал към велик обрат и съсипа ПСЖ на "Бернабеу"! Снимка: Getty Images

Реал Мадрид осъществи фамозен обрат и изхвърли Пари Сен Жермен от Шампионската лига след победа с 3:1 на "Сантяго Бернабеу" в осминафиналния реванш.

"Белите" бяха загубили първата среща с 0:1, а тази вечер губеха с 0:1 на почивката, но хеттрик на капитана Карим Бензема през втората част донесе успеха.

ПСЖ пък още веднъж рухна тотално и допусна обрат в елиминации на Шампионската лига, а мечтата на клуба за европейски трофей остава недостижима.

Провалът е още по-болезнен, тъй като тимът на Маурисио Почетино тотално надигра съперника в първия мач, беше по-добър и в първите 60 минути от реванша.

"Белите" започнаха настойчиво и опитаха да наложат домакински натиск, но контраатаките на ПСЖ бяха изключително опасни.

Тибо Куртоа трябваше да прави две спасявания срещу Килиан Мбапе, който дебнеше по левия фланг и лесно надбягваше цялата защита на противника.

В 25-ата минута Реал стигна до най-доброто си положение за първата част, но фалцовият удар на Бензема премина на сантиметри встрани от гредата.

После пък Мбапе вкара за гостите, но секунди по-късно флагът на страничния съдия беше вдигнат заради засада на Нуно Мендеш.

В 39-ата минута вече нямаше какво да спре френската звезда, след като Дани Карвахал отново беше оголил зоната си.

Мбапе се изстреля напред след пас на Неймар и простреля Куртоа в близкия ъгъл за 1:0.

През втората част още един гол на Мбапе беше отменен заради засада, но гостите продължаваха да бъдат по-опасният тим и нищо не предвещаваше предстоящата буря.

Мачът се промени в 61-вата минута, когато Джанлуиджи Донарума сгреши фатално и се забави с изчистването на една топка, Бензема му връхлетя и му я отне, а после беше намерен от Винисиус и отблизо вкара за 1:1.

Вратарят бурно претендираше за нарушение, но не го получи.

Реал натисна и в 76-ата минута осъществи обрат след брилянтна асистенция на Лука Модрич, който намери Бензема зад защитата. Ударът на френския нападател рикошира в Маркиньос преди да влезе за 2:1.

ПСЖ напълно се срина и получи нов гол веднага след като изпълни център - топката бързо беше загубена, Маркиньос безхаберно отклони успоредно на вратата и Бензема засече за 3:1, оформяйки хеттрика си.

Гостите не можеха да се съвземат от шока и Реал продължаваше да бъде по-добрият отбор на терена до края.

В добавеното време бледият за пореден път Лео Меси изпълни разочароващо пряк свободен удар и с това надеждите на отбора му приключиха.