Гуардиола най-сетне проби до полуфиналите и със Сити

Гуардиола най-сетне проби до полуфиналите и със Сити Снимка: Getty Images

За пръв път под ръководството на Пеп Гуардиола Манчестър Сити проби до полуфиналите на Шампионската лига.

"Гражданите" за втори път победиха Борусия Дортмунд с 2:1, този път в четвъртфиналния реванш на "Сигнал Идуна Парк".

Домакините успяха да открият резултата чрез Джуд Белингам в 15-ата минута и така поставиха под напрежение фаворита в сблъсъка.

Сити натисна, а Де Бройне удари греда, но Борусия успя да удържи преднината си до почивката.

10 минути след подновяването на играта обаче гостите стигнаха до изравнителен гол.

Игра с ръка на Емре Джан доведе до дузпа и попадение на Рияд Марез от бялата точка.

15 минути преди края Фил Фодън реши всичко с топовен удар с левия крак, след като беше забравен от "жълто-черните" при един ъглов удар.

Така всякакви надежди на Борусия за сензация угаснаха.

За Сити предстои полуфинал срещу Пари Сен Жермен, като първият двубой ще бъде на 27 или 28 април.