Ливърпул не позволи да се стигне до изненада на "Анфийлд"

Ливърпул не позволи да се стигне до изненада на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Ливърпул постигна втора победа от два мача в основната фаза на Шампионската лига след 2:0 над Болоня на "Анфийлд".

Макар че мърсисайдци имаха някои проблеми в мача, те показаха по-голяма ефективност от противника и взеха своето.

Болоня пък пропусна своите възможности да поднесе още една сериозна изненада през вечерта в турнира.

В началото Далинга отбеляза гол за гостите, който не беше зачетен заради засада.

После Алексис Мак Алистър откри резултата в 11-тата минута след центриране на Мохамед Салах.

Малко по-късно и гол на Дарвин Нунес беше отменен.

Към края на полувремето Болоня имаше силен период и направи няколко големи пропуска.

През втората част Алисон осъществи важно спасяване, а италианците отново не се възползваха от силния си период и бяха наказани.

В 75-ата минута Салах вкара гола на успокоението за 2:0 със страхотен удар след многоходова комбинация.

С това Ливърпул стана един от седемте тима с пълен актив от 6 т. след първите два кръга в Шампионската лига.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.