Милан е с едни гърди напред пред Наполи след нервен първи сблъсък

Наполи господства в италианския футбол през настоящия сезон, но Милан показа, че не се плаши от "партенопеите".

След като преди десетина дни разбиха тима на Лучано Спалети с 4:0 като гости в Серия "А", "росонерите" се поздравиха с 1:0 у дома в първия четвъртфинал между двата италиански отбора в Шампионската лига.

Наполи завърши с човек по-малко заради червен картон на Замбо Ангиса, но до последно бе в играта да си тръгне с нещо повече от минимална загуба от Милано.

75 хил. се стекоха по трибуните, за да гледат мача на живо, а той наистина си заслужаваше, въпреки че резултатността бе ниска.

Единственото попадение падна в 40-ата минута, когато домакините проведоха убийствена контраатака с главно действащо лице Браим Диас. Тогава испанецът финтира двама противникови играчи в своята половина и направи продължителен рейд, докато не стигна наказателното поле.

Там той пусна пас към Леао, който се опита да му върне топката. Диас се размина с нея, но тя стигна до Бенасер, чийто силен удар се оказа неспасяем за Алекс Мерет и така Дявола поведе с 1:0.

Малко преди почивката преднината на Милан можеше да бъде удвоена, но Кяер нацели гредата след невероятен удар с глава.

През втората част на сцената излезе вратарят на миланистите Майк Менян, който блесна с някои страхотни спасявания.

Междувременно Замбо Ангиса си изкара два бързи жълти картона за нарушения срещу Тео Ернандес и така беше изгонен от игра в 74-тата минута.

Малко след това Крунич опита слаб удар, който излезе в аут. В 78-ата минута Ким Мин-Жае получи жълт картон, заради който ще пропусне реванша в Неапол, което е още една лоша новина за Спалети.

Но все пак шансовете на "партенопеите" преди реванша не са никак лоши с оглед на резултата от първия двубой.