Петев след драмата в Любляна: Вкараха ни след центриране от тъча. Ние сме си виновни Снимка: start-photo.bg

Ивайло Петев не беше сигурен дали Господ не е позволил на Лудогорец да продължи напред в квалификациите за Шампионската лига, или българският шампион сам е виновен за отпадането си.

Разградчани отпаднаха след страхотна драма и загуба с 1:2 в реванша срещу Олимпия Любляна, в който допуснаха втори гол в добавеното време, а във 102-рата минута Кирил Десподов изпусна дузпа.

"Имахме право да изпълним дузпа в 90-ата минута, но може би Господ е казал, че не трябва да продължим напред. Може би не сме заслужили. Ние сме си виновни - каза Петев по БНТ 3 след отпадането от квалификациите за Шампионската лига. -

Футболът е игра на грешки, ние проспахме тази ситуация с центриране от тъча. В 88-ата минута центриране от корнер по земя, това е недопустимо. Имахме ситуация да вкараме мача в продължения, но не успяхме."

Запитан дали ще продължи да води Лудогорец след отпадането, Петев отговори: "Не мога да отговоря дали бъдещето ми е свързано с Лудогорец. Има хора, които да вземат това решение. Ако съм големият проблем на българския футбол, мога да си тръгна още утре. Тежко е след такова отпадане, но нямаме друг избор."

"Зелените" продължават борбата си в Европа в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Следващият съперник на родния шампион най-вероятно ще бъде Астана, който също идва от квалификациите за Шампионската лига. Казахстанците имат да наваксват загуба от 0:4 от първия мач с Динамо Загреб, която не изглежда по силите им, и най-вероятно те ще застанат на пътя на Лудогорец.