Сити си свърши работата в Дания и гледа спокойно към реванша

Сити си свърши работата в Дания и гледа спокойно към реванша Снимка: Getty Images

Първенецът на Европа Манчестър Сити показа защо е фаворит №1 и в настоящото издание на Шампионската лига.

Тимът на Пеп Гуардиола победи Копенхаген с 3:1 като гост в първи осминафинален сблъсък от турнира.

Класата на Сити си каза думата и отборът гледа спокойно към реванша, който предстои на 6 март на английска земя.

Фаворитът в сблъсъка материализира превъзходството си в 10-ата минута, когато Кевин Де Бройне откри резултата с перфектно насочен удар в далечния ъгъл.

Макар че Сити очаквано държеше инициативата, домакините изравниха в 34-тата минута чрез Магнус Матсон след грешка на Едерсон.

Малко преди почивката "гражданите" поведоха отново чрез Бернардо Силва.

През второто полувреме Сити продължи да контролира събитията, но трябваше да изчака до добавеното време, за да отбележи трети гол.

Той беше дело на Фил Фоудън след маркова комбинация с Де Бройне.