Пропускът на сезона: Да стреляш на празна врата и топката да те удари в задника (видео)

Фрапантен пропуск прикова вниманието на социалните мрежи и накара футболните фенове да отправят поглед към мача между Лехия Гданск и Корона Киелце от полското първенство.

При резултат 1:0 за Корона, в 92-рата минута Лехия достигна до идеална възможност да изравни, но Михал Налепа я пропиля по комичен начин.

Топката се оказа в бранителя, след като негов съперник изби кълбото пред голлинията и при удар в гредата то се върна към Налепа.

На празна врата и на метър пред голлинията, футболистът изигра ситуацията точно като защитник и не успя да нацели добре топката - а вместо да отиде в мрежата, тя го удари по задника и беше изчистена надалеч.

Така голът на румънеца Роналдо Деакону през първото полувреме си остана единствен в мача и стигна за победата на Корона.

Тагове: видео, пропуск