Автогол и фалстарт за Левски на "Герена"

Автогол и фалстарт за Левски на "Герена" Снимка: Lap.bg

Левски започна разочароващо новото футболно първенство със загуба с 0:2 от Берое на "Герена".

"Сините" инкасираха двете попадения в разстояние на 6 минути през първата част и така и не успяха да се върнат в мача.

В 34-ата минута Симеон Славчев си отбеляза абсурден автогол, след като засече в собствената си врата центриране на Димо Бакалов, което не носеше особена опасност.

Малко по-късно Октавио покачи на 2:0, след като при първия удар не сполучи, но отбеляза с добавката.

През втората част Левски не отговори с нещо кой знае какво и създаде само една реална опасност.

Стайн Спиерингс обаче не успя да преодолее Християн Василев, който спаси с една ръка.

Така Левски продължава да няма победа като домакин от 8 декември 2019 г. и за пръв път в историята си "сините" започват новия сезон със загуба на собствен терен.