Бербатов отново бележи за ПАОК

Бербатов, който 30-и януари ще навърши 35 години, вече има 5 гола за черно-белите от Солун, а днешното му попадение е 4-о за негов Лигата.

Българският нападател Димитър Бербатов отбеляза първия гол за ПАОК, който в среща от 18-ия кръг се наложи с 2:1 над Верия в гръцката Суперлига. Бербатов се разписа от дузпа в 43-ата минута, която беше отсъдена заради игра с ръка на Остоич от гостите.

Но в 65-ата минута гостите изравниха чрез полския полузащитник Радослав Майевски. Все пак играчите на хърватския треньор Игор Тудор стигнаха до победата в 74-ата минута. Словакът Роберт Мак проби и стреля, а Остоич блокира удара, но топката се върна в Стефанос Анастасиадис, който без проблеми прати топката в мрежата.

С тази победа ПАОК се изкачи на 3-о място в класирането с 32 точки, на 4 от 2-ия АЕК и с 1 пред Панатинайкос, който по-късно днес посреща Паниониос в столично дерби. Олимпиакос е на върха с 51 точки, спечелени от 17 победи във всички 17 мача.