Реал изпревари Барса преди дербито на Каталуния (видео)

Реал Мадрид излезе временно начело на Ла лига с точка пред Барселона след победата си с 3:0 над Хетафе в първия си мач за 2020 година.

Бранителят на гостите Рафаел Варан бе замесен в два от головете за „кралете“, но само единият бе писан на негово име. Третото попадение падна в последните секунди, дело на Лука Модрич.

Реал поведе в 35-ата минута. Ферлан Менди центрира отдясно, Варан скочи за топката, която не бе посрещната добре от вратаря на Хетафе Давид Сориа и влезе в мрежата му, а попадението бе записано като автогол на стража.

Все пак, бранителят стигна до гола си в 53-тата минута. Тони Кроос центрира от свободен удар, Варан отново се бе включил, този път игра чисто с глава и този път нямаше съмнение кой е голмайсторът.

Домакините се опитваха да налагат преса срещу по-именития си съперник, но след падането на втория гол всякакви опити за противопоставяне отидоха на вятъра.

В заключителните минути на мача Винисиус и Гарет Бейл можеха да напарвят резултата класически, но прехвърлящият удар на бразилеца намери външната част на мрежата, а Сориа успя да се противопостави на Бейл.

Класиката бе оформена от Лука Модрич в последните секунди на добавеното време. Бърза контраатака намери Феде Валверде, който поднесе топката на Модрич на празна врата и хърватинът оформи крайното 3:0.

Така Реал има вече 40 точки, с една повече от Барселона, който по-късно днес гостува на Еспаньол. Хетафе остава на седмата позиция с 30 пункта.